Незалежний інформаційно-освітній ресурс
Сьогодні 20 квітня 2024 року
контакти
haidamaka@ukr.net
ICQ: 165311012
Внесок на розбудову
Гаманці web-money:
гривні - U120839574248 долари - Z638725061953
євро - E197392062209
Партнери сайту
Блог про митецтво, науку та подорожі
Жертводавці
лічилка
Данило Галицький - Вступне слово

Данило Галицький - Вступне слово

Ця книжка має довгу історію. Все почалося з моїх праць середини 70-х років, на ґрунті яких була написана невелика монографія "Данило Галицький" (Київ, "Наукова думка", 1979. 185 с), видана накладом у 32500 прим. Про такі тиражі нині можна хіба що мріяти. Вона швидко розійшлася. Була прихильно зустрінута читачами і колегами, котрі опублікували кілька схвальних рецензій. У передмові я писав про велетенський масштаб постаті Данила, його внесок до історії та культури Давньої Русі. Спинився в основному на завжди актуальній темі ролі особи в історії, співвідношеннях її дій із діями народної маси та загальним перебігом історичного процесу.

Книга була написана у науково-популярній манері, легкою, як мені тоді здавалось, мовою. її науковий апарат був, згідно умов видавництва, зовсім невеликий. При всьому тому я спробував кинути оригінальний погляд на життя і діяльність свого героя, зобразити його людиною великої мети, яку вона реалізувала упродовж всього свого свідомого життя.

По закінченні тієї книжки я не розумів ще, що моя праця над життєписом Данила Романовича Галицького лише починається. У наступні роки мною було видано кілька монографій, присвячених історії Галицько-Волинської Русі, в яких історичній постаті Данила було відведене належне місце: "Формирование территории и возникновение городов Галицко-Волынской Руси IX—ХІІІ вв." (Киев, 1985), "Полководці Давньої Русі" (Київ, 1991), "Галицько-Волинський літопис XIII ст." (Київ, 1993),'Талицько-Волинська Русь" (Київ, 1998), багато статей, присвячених різним аспектам історії регіону й біографії мого героя.

В середині 80-х років я розпочав тривалу і копітку працю над створенням великого наукового коментаря до Галицько-Волинського літопису — головного, а в більшості випадків, і єдиного джерела до історії життя і діянь князя Данила. Ця праця недавно завершена і має бути реалізована у першому коментованому виданні літопису. У процесі написання коментаря було залучено численні іноземні джерела, велику наукову літературу, видану в різних країнах світу. Виникла можливість уточнити, доповнити написане мною 1979 року, у ряді випадків по-новому глянути на князя Данила.

Все це, вважаю, дає мені право знову повернутись до історичної фігури Данила Романовича. Пропонована увазі читачів книжка не є просто доопрацьованою працею 1979 р. Вона кардинально перероблена і доповнена, їй надано суто науковий характер, — при збереженні, сподіваюсь, науково-популярного стилю викладу.

До змісту

Відскановано з: М.Ф. Котляр. Данило Галицький. Київ, ІІ НАНУ, 2001-06-25
ISBN966-02-2134-7




Донщина і далі на схід
Східна Слобожанщина
Книга про Стародубщину
Лужицькі серби
Підляський архів
Джерела
Цікава стаття

Дружні ресурси
Ідея та створення сайту - Haidamaka