Незалежний інформаційно-освітній ресурс
Сьогодні 29 листопада 2023 року
контакти
haidamaka@ukr.net
ICQ: 165311012
Внесок на розбудову
Гаманці web-money:
гривні - U120839574248 долари - Z638725061953
євро - E197392062209
Партнери сайту
Блог про митецтво, науку та подорожі
Жертводавці
лічилка
Матеріали для генеалогічних досліджень
  1. Старшинський Рід Алфьорових: генеалогія, соціально-політичне та майнове становище слобідської гілки другої половини XVII – початку XX ст.
    Олександр Алфьоров

    У дослідженні Олександра Алфьорова вперше зібрано відомості про представників слобідської гілки Роду Алфьорових. Поколінний розпис нараховує 141 представника козацького клану, історія якого починається із дати заснування Сумського козацького полка. З книги стає відомо про походження прізвища Алфьорових, соціально-політичне та майнове становище Роду.

    124 Kb, doc/rar


  2. Метрична та сповідна книга с. Стецівка за 1802 рік

  3. Реєстр Війська Запорізького Низового 1581 року
    20 kb, doc/zip

  4. Матеріали до історії роду Голубів

  5. Слов'янські автохтонні особові власні імена в побуті українців XIV-XVII ст.
    4 Mb, djvu
    Імена, прізвища та прізвиська згадані в монографії
    В цьому дослідженні міститься ґрунтовне дослідження українських власних імен, а також великий їх перелік з вказанням місця і дати першої згадки. Чудова книга щоб розпочати дослідження свого родоводу.
    За надану книгу подяка Олександру Алфьорову, за обробку іменного показчика подяка Annettt.



Донщина і далі на схід
Східна Слобожанщина
Книга про Стародубщину
Лужицькі серби
Підляський архів
Джерела
Цікава стаття

На цих засадах функціонували й правові норми, що фіксували права та обов'язки мешканців Великого князівства Литовського. Крім згаданої соціальної строкатості, їм був властивий ще й регіональний партикуляризм. Це проявлялося у тому, що ті чи ті землі Великого Князівства отримували від володаря так звані уставні грамоти - з підтвердженням специфічних особливостей внутрішнього устрою й судочинства під традиційним гаслом урядової політики Вільна: «Ми старини не рухаємо, а новини не уводимо». Зокрема, за власними законами, що закріплювалися в уставних грамотах, жили землі, розташовані на околицях держави: Жемайтійська, Полоцька, Вітебська, Смоленська, Дорогичинська, Київська, Волинська. Вважають, що оскільки їхнє географічне положення створювало умови для потенційного виходу зі складу князівства, це змушувало центральну владу рахуватися з традиційними порядками та звичаями, аби уникнути невдоволення місцевих еліт.

Дружні ресурси
Ідея та створення сайту - Haidamaka